Kouluttajaksi arkitottikseen? Bli skolare i vardagslydnad?

ARKITOTTIStuntien vetämiseen kaivataan APUVOIMIA!
Par-Haun arkitottelevaisuustunnit ovat yhdistyksen kurssikalenterin vakio-ohjelmistoa ja ovat olleet yhdistyksen jäsenille tarjolla jo vuosikausia. Arkitottelevaisuustunneilla opetellaan arkisia perustaitoja, kuten hihnakäytöstä, kontaktia, malttamista ja muita mukavan koirakansalaisen perustaitoja.

För VARDAGSLYDNADStimmarna behövs  HJÄLP!
Par-Haus vardagslydnadstimmar hör till föreningens alltid återkommande kurser i kurskalendern, och har varit med i åratal. På vardagslydnadstimmarna lär man sig vardagliga grundfärdigheter, såsom koppeluppförande, kontakt, tålmodighet och andra grundlärdomar för hundföring.

 

 

KIINNOSTAISIKO SINUA osallistua arkitottelevaisuustuntien vetämiseen? Kentälle kaivataan kakkoskouluttajaa kurssin vetäjän avuksi harjoitteiden tekemiseen sekä mahdollisuus on halutessasi myöhemmin itsenäisestikin vetää tunteja.

Arkitottis-tunnit pidetään tiistai-iltaisin syksyllä ja keväällä. Jos ilmoittaudut halukkaaksi rinkiin, ei se tarkoita sitä, että olet jatkossa kiinni joka tiistai, vaan pienempikin apu on tervetullutta!

Siitä on siis myös paljon apua, jos voit osallistua koulutuksen vetämiseen vaikkapa vain muutamankin kerran kaudessa.
Olet etsimämme henkilö, jos olet kiinnostunut koirien kouluttamisesta ja pystynyt kasvattamaan omatkin koirasi suhtkoht yhteiskuntakelpoisiksi arjessa helpohkoiksi koiriksi. Sinulla on myös mahdollisesti harrastustaustaa jonkin koiraharrastuksen parissa taikka vaihtoehtoisesti omatoimista paneutumista koiran kouluttamiseen.
Jos kiinnostuit ilmoittaudu koulutuskoordinaattori Ritalle (rniikko_at_hotmail.fi) tai kysy häneltä lisätietoja.

 

INTRESSERAR DET DIG att skola i vardagslydnad? Vi behöver en andrahands skolare till hjälp för den som drar skolningen, för träningar och att också vid intresse självständigt leda kurser senare. Vardagslydnads-timmarna är tisdagkvällar på hösten och våren. Om du meddelar att du är intresserad, betyder det inte att du är fast varje tisdag utan även en liten hjälp skulle vara välkommen!
Det skulle också vara till stor hjälp om du kunde delta i skolningen fast endast några gånger i perioden.
Du är den person vi söker, om du är intresserad av hundskolningar och har lyckats att skola dina egna hundar till individer som klarar sig i samhället i vardagssammanhang. Du har kanske även som bakgrund någon hundsport eller är annars intresserad av att skola hundar.

Om du är intresserad, kontakta vår skolningskordinator Rita (rnikko_at_hotmail.fi) eller fråga tilläggsuppgifter.

Par-Hau